Вівторок, 07.05.2024, 23:59
Сайт вчителя музичного мистецтва
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
категорія
Мої статті [18]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

УКРАЇНА – ДЕРЖАВА ЄВРОПЕЙСЬКА

 

УКРАЇНА – ДЕРЖАВА ЄВРОПЕЙСЬКА

(урок-спілкування для учнів 9 класів)

Мета: Сприяти усвідомленню учнями місця України серед інших країн, особливо Європи, допомогти зрозуміти важливість Європейського об'єднання, приналежність України до європейської сім’ї народів, акцентувати увагу на необхідності розширення знань про Україну як можливого члена Євросоюзу, сприяти формуванню нового європейського світогляду молоді, розвивати навички творчого мислення учнів шляхом їхнього включення у полеміку, формувати моральні пріоритети, які визначають людину найвищою цінністю.

 

Відеофрагмент: Катерина Бужинська 'Європа і Україна'

 

Єднає нас, людей, планета,

Яка у Всесвіті одна,

І той, хто близько чи далеко,

Тобі мов брат або сестра.

 

Нам разом на землі цій жити,

Любить і мріять, будувать, творить,

Щоб зберегти її, ми мусим щось робити,

Ми мусим діяти-не тільки говорить.

 

Що можу я? Один - мізерно мало,

Та разом – сила чимала.

Від кожного залежить, щоб не стала

Вже завтра гіршою земля.

Всесвіт, суспільство, людина...

Це те, заради чого ми живем і творимо.

 

Вчитель. Кожній людині мила своя сторона! Земля, на якій ви народились, є рідною для вас, бо на ній живуть ваші мама і тато, братики і сестрички, бабуся і дідусь – ваш рід, ваша родина. Родина до родини – то народ.

Наш Перший урок пропоную розпочати рядками про Батьківщину – Україну.

 

Відеофрагмент «Європейська Україна»

 

Учень декламує вірш «Моя Україна»

 

 

Учень.

Моя Україна

На світі багато чудових країн,

Мені наймиліша, найкраща країна,

Яка піднялася, мов Фенікс, з руїн,

Безсмертна моя Україна.

 

Ти з давніх віків непокірна була

І волю свою боронила невпинно.

Нарешті збулося – її здобула

Звитяжна моя Україна.

 

На землях твоїх неозорих степів

Живе працьовита і чесна родина,

Хвилюється колосом стиглих хлібів

Моя золота Україна.

 

В садах і дібровах в вечірні часи

Чарує нас пісня дзвінка солов’їна,

І чути співочі дівчат голоси, –

Пісенна моя Україна.

 

Тепер ще не легко живеться тобі,

Є в тому, мабуть, особлива причина.

Та все подолає в тяжкій боротьбі

Незламна моя Україна.

 

Квітуй, мов калина, над плесами вод,

Будь в дружбі і праці міцна та єдина.

Хай буде щасливим твій вільний народ,

Прекрасна моя Україно!

 

Вчитель. Ми – українці – свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на Майдан і заявила, що спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух.

Революція Гідності кардинально змінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян – справжніх патріотів Батьківщини. Але шанс на зміни дістався нам дорогою ціною – ціною людських втрат. Вічною раною на серці кожного українця буде пам'ять про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну власне життя. Тому пропоную вшанувати хвилиною мовчання всіх, хто загинув, захищаючи незалежність і свободу України.

 

Вшанування пам᾿яті загиблих на Майдані і під час АТО хвилиною мовчання.

 

Вчитель. Не забуваймо ніколи того, ким ми є, хто наші батьки, де наша батьківщина, яка наша рідна мова.Щоб ми могли завжди з гордістю сказати: «Я – Українець!».

 

 

 

Я-Українець!

Говорю всім сміло:

Любити свій нарід –

То святеє діло.

Завжди по-вкраїнськи

Буду говорити,

Тільки по-вкраїнськи

Господа молити.

Хоч і чужі мови

Буду колись знати,

Та рідну найбільше

Буду шанувати.

Нехай Україні,

Так дай же їй, Боже,

Любов моя щира

В потребі поможе.

 

Вчитель. Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Передовсім вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. За словами Президента Петра Порошенка «Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був святом свободи, і революція 2013 року, Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи».

 

Учень.

Народ мій є,

Народ мій завжди буде,

Ніхто не переможе мій народ!

Народ переміг, перемогла правда і справедливість,

Майдан об'єднав нас

 

усіх, дав віру і наснагу, впевненість і гордість.

Зараз Україна – одна з найбільших держав Європи з площею 603,7 тис. квадратних кілометрів! населенням більш як 42 млн. чоловік. Вона межує з сімома країнами світу. Наша Вітчизна – центр Європи.

 

Вчитель. Що ж таке Європа? Яка вона, Європа?

 

Учень. Протягом багатьох століть поспіль Європа утримувала історичне лідерство. Звідси почалися Великі географічні відкриття, тут зародився капіталізм, відбулася перша революція. Європа – це і територія,на якій відбувалися події двох світових воєн,і приклад об'єднання багатьох держав для спільного вирішення злободенних проблем, це і спільні гроші – євро, це і спільний дім для десятків різних націй та народів, взаємопроникнення культур. У Європі знаходиться 45 незалежних держав. Загальна площа Європи понад 10 млн. кв. км, населення – більш 700 млн. чол.

 

Вікторина

Як розшифровується абревіатура ЄС? Європейський союз.

Яка єдина грошова одиниця введена в Європейському Союзі? Євро.

На якому материку знаходиться Європа? Євразія.

В якій країні знаходиться географічний центр Європи? Україна.

Яку країну Європи називають «Країна гейзерів та вулканів»? Ісландія.

Яка країна на європейському континенті найменша? Ватикан.

Яка країна Європи найбільш густонаселена? Монако.

У якій країні Євросоюзу протікає найкоротша в світі річка Аріль (довжина

 

річки – 84 м)? Італія.

Яка гірська вершина Українських Карпат найвища? Гора Говерла.

Який півострів Європи найбільший? Скандинавський півострів.

 

Географічне лото

Діти отримують 2 набори карток – один з назвами країн, інший – з столицями. Їм необхідно розкласти картки у відповідності один з одним – країна та її столиця. Для полегшення завдання діти можуть отримати карту Європи.

Країни:

1. Австрія – Відень.

2. Данія – Копенгаген.

3. Греція – Афіни.

4. Італія – Рим.

5. Швеція – Стокгольм.

6. Франція – Париж.

7. Німеччина – Берлін.

8. Україна – Київ

 

Вчитель. Ми знову почали писати свою історію. Які барви переважатимуть на скрижалях цієї історії? Куди буде спрямована енергія нації? Яку державу ми збудуємо? Шановані в Україні і за її межами люди дають свої прогнози. У них – різні погляди, неординарне бачення завтрашнього дня України, її майбутнього місця і ролі в житті людства.

Договір про створення ЄС було підписано в 1992 році в Нідерландах керівниками держав і урядів членів Європейського співтовариства. 1 листопада 1993 року договір набув чинності.

Зараз ЄС об’єднує 28 держав континенту: Австрію, Бельгію, Болгарію, Великобританію, Данію, Грецію, Естонію, Ірландію, Іспанію, Італію, Кіпр, Латвію, Литву, Люксембург, Мальту, Нідерланди, Польщу, Португалію, Румунію, Словаччину, Словенію, Угорщину, Фінляндію, Францію, ФРН, Хорватію, Чехію, Швецію (показує на карті).

Внутрішня політика ЄС базується на розробці спільної програми діяльності в сільському господарстві, телекомунікації, транспорті, енергетиці, довкіллі.

Зовнішня – на розробці програми зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі, поступовому посиленні своєї міжнародної ролі шляхом проведення в життя спільного зовнішнього курсу та стратегії безпеки.

Учень. Зараз Україна – індустріально-аграрна країна зі значними економічними ресурсами. Частка її національного доходу у світовому виробництві становить більше 2%. За промисловим виробництвом цей показник був вищим і дорівнював 2,5%. Водночас кількість її населення не перевищує 1% від населення планети.

Учень. Україна посідає перше місце в світі за видобутком залізної, марганцевої руд, збором цукрових буряків, соняшнику, четверте – за обсягами видобутку виробництва сталі, збору картоплі, п’яте – за виробництвом сірчаної кислоти, шосте – мінеральних добрив. За абсолютними розмірами виробництва деяких видів продукції Україна входить до десятки найбільших виробників. Це стосується випуску телевізорів, шовкових тканин, виробництва електроенергії

 

цементу, зерна, м’яса, олії...

Учень. Україна не тільки задекларувала свою незалежність, вона домоглася дипломатичного визнання на міжнародній арені. Вона переконала світову громадськість у важливості свого державницького існування як запоруки стабільності в Європі. Це було нелегкою справою, адже останні 300 років світ переконували, що української нації не існує...

Учень. Наша країна як європейська має свою Конституцію, національну валюту. Україна – це повновартісна, повносила європейська держава. Вона усвідомлює своє місце в сучасному світі. Має вольовий та гордий, працьовитий народ, що хоче мати власну нормальну державу, поважає власну історію, культуру і рідну мову. Наша держава – демократична, бо у ній народ бере участь в управлінні її справами.

Вчитель. Кожен з вас має право на думку. Отже, я хочу почути ваші щирі слова про те,чи потрібен нам ЄС, що він нам дасть.

 

Вправа «Мікрофон», під час якої учні висловлюють власні думки

- Я думаю, що ми давно варті бути в ЄС, бо у Карпатах знаходиться географічний центр, бо ми родом з Київської Русі, ми давно прийняли християнство.

- Моя думка така: Європа – непогано. Але треба мати свою голову. Ми самі маємо до пуття привести Україну. Звісно, в деяких питаннях Євросоюз може нам сприяти.

- Я вважаю, що політичні процеси, що відбулися останні часом і відбуваються у нашій країні, наближають нас до Європи. На мою думку, Україна має вступити до ЄС. Це сприятиме підвищенню рівня життя народу, наблизить наше життя до європейських стандартів.

- Для того, щоб у наших людей з'явилося бажання бути в Євросоюзі, влада має забезпечити людям високий життєвий рівень. Думаю, що у Європу нам ще рано.

- Однозначно, я – за Євросоюз. Хіба погано буде, що ми зможемо вільно пересуватися Європою, мати універсальні гроші, шановані у всіх країнах? Берімось до роботи разом з новою владою, допомагаємо і вірмо їй – і Україна себе ще покаже!

- Щоб вступити в ЄС, нам потрібна стабільна влада, повага до прав людини, забезпечити виконання норм європейського права, треба мати високоефективну ринкову економіку. Лише тоді ми зможемо з чистою совістю стати членом ЄС.

- Нам не треба поспішати, всі плюси і мінуси варто обміркувати. Треба подивитись на країни, які ввійшли у ЄС, - чи не шкодують вони; що зробили цей крок?

- Ми вже звикли до таких слів як євровалюта, європарламент, євромода, і ще до багатьох, які починаються з «євро» і мають значення досконалості, зразковості. Проте, хоч і живемо в центрі Європи, європейцями нас не вважають, не пускають у євродвері. Кажуть, що ми ще не дозріли. Зробіть, мовляв, щоб у всьому був у вас порядок, тоді і приймемо вас у цивілізовану сім'ю. Я вважаю, що вони праві: ми повинні розпочати зміни в собі, а тоді вести Україну у Європу.

 

Вчитель. Я рада була чути ваші відповіді, роздуми. Вони щирі. І це

 

головне. Це означає, що ви не боїтеся розмірковувати, висловлювати свої думки – значить, ви маєте європейське мислення, у вас формується новий європейський світогляд. Діти, що для вас означає бути громадянином європейської держави?

 

Продовження Вправи «Мікрофон»

- Нова українська душа прагне і вимагає нової думки, нових життєвих форм. Ми не звикли до стабільності, нас треба навчити наполегливо працювати. Нас миттю не запросять до європейської спільності. Головне, як на мене – це праця на користь держави і себе.

- Європейська держава – не просто незалежна. Це країна: незалежності, добробуту, свідомих громадян і справедливих законів, країна, яка шанує рідну мову, права особистості. Отож, бути громадянином такої держави — значить, мати національну свідомість, захищати інтереси нації.

- Думаю, що той, хто був на Майдані, відчув щастя жити у європейській державі, бо сам відвойовував, захищав її. Європа вибухнула інтересом до нашої країни. Ніхто від нас такого не сподівався. Але ми - Європа, ми – центр Європи. І ми відчули себе європейською нацією.

- Щоб бути справжнім громадянином, потрібно все робити якнайкраще, бо це є обов'язком; поважати результати своєї і чужої праці, не шкодити нікому ні за яких обставин.

 

Учень.

Я всім серцем люблю Україну свою,

Про майбутнє ми дбаєм щоднини:

А в Європу усім ми народом йдемо,

Щоб було якнайкраще людині.

І сьогодні настав вже омріяний час:

Незалежна – бо наша Вкраїна.

Із тризубом і гімном у Євросоюз

Іде наша земля – Україна!

 

Учитель. Отже, ми з вами переконалися, що Україна – держава європейська. Вона представлена в усіх європейських організаціях, співпрацює з ЄС, громадяни України працюють у країнах Європи. Україна має своє мистецтво, яке має європейський характер.

Україна є частиною Європи. Ми повинні все робити, аби прискорити вхід у європейську співдружність. А це можливо лише за умови, що разом будемо збагачувати Україну, дбати про її авторитет, підвищувати добробут громадян.

Учень. Безвізовий режим між Україною та Європейським союзом – статус, що дозволив громадянам України вільно перетинати міждержавні кордони країн Європейського Союзу без попереднього звернення до посольства для отримання дозволу, починаючи з 11 червня 2017 року. Cьогодні на часі є основні питання реалізації євроінтеграційного курсу України. Йдеться про створення зони вільної торгівлі та надання Україні статусу асоційованого члена ЄС. Це питання суто політичне, яке відкриває Україні перспективу для отримання плану дій щодо вступу в Євросоюз.

Євросоюз – союз незалежних демократичних країн має свій прапор та гімн (звучить уривок «Ода до радості» з 9 симфонії Л.Бетховена – гімн ЄС). Прапор Євросоюзу та Ради Європи – синє полотнище з 12 жовтими зірками, які утворюють коло посередині. На тлі блакитного неба зірки символізують народи Європи в колі (знак єдності). Число зірок є незмінним, рівним дванадцяти. Це число символізує досконалість і повноту.

Відеофрагмент «Символи ЄС», Бетховен «Ода до Радості» - Гімн Євросоюзу

Cьогоднішній рівень відносин України та Європейського Союзу діловий та практичний.

Учень. Ми українцями йдемо у світ і раді з того, що маємо свою державу,

 

мову. Вірю, що у майбутньому пов'яжемо свою долю з Європою, бо ми того варті, бо ми – серце Європи, бо нас підтримує слово Грушевського, бо ми вслухаємося у заповіти Кобзаря, бо маємо ніжну душу Лесі і мужність Франка, талановитість Марусі Чурай і хоробрість Мазепи.

 

Звучить уривок з пісні «Новий день над Україною» (вірші: Степан Галябарда; музика: Богдан Кучер)

 

Знову сонце ласкаве промінь свій посилає

І степам, і долинам, і потокам гірським.

Це моя Україна день новий зустрічає.

Моя лагідна мати усміхається всім.

Там, де Січ Запорізька духом вольності лине,

І козацькії чайки в Чорне море пливуть.

А на київських кручах сяє злото Софії.

І на гору Чернечу нас дороги ведуть...

Бо козацькому роду та й нема переводу.

І у вічному небі, наче зорі горять.

Це моя Україна день новий зустрічає,

Величава княгиня, погляд ясних очей.

Категорія: Мої статті | Додав: zontik (02.09.2017)
Переглядів: 312 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook